Najpopularniejszy ślizg lodowy na świecie. Konstrukcja wybrana w konkursie, ogłoszonym w 1936 roku przez gazetę "Detroit News" (USA), na niedrogi ślizg lodowy do budowy amatorskiej.
Parametry
Plany konstrukcyjne DN-a, sprowadzone z Holandii do Polski w 1966 roku, zostały przetłumaczone na język polski przez Romualda Roweckiego i rozpowszechnione przez PZŻ na kraj.
Pierwsze cztery kompletne DN-y zostały zbudowane w sezonie 1966/67 w PKM LOK Poznań w czynie społecznym przez śp. Romualda Woźniaka, społecznego szkutnika i bosmana klubu.
Mistrz Polski seniorów w klasie DN w roku 1967 - kol. Romuald Rowecki
Mistrz Polski juniorów w klasie DN w roku 1967 - kol. Józef Mikulski
Rekord prędkości: 77,5 km/h - kol. Andrzej Groński (1969 r.)
Obecnie na Mistrzostwach Świata i Europy w klasie "DN" reprezentowanych jest 18 krajów a Polacy są najsilniejszą drużyną na świecie.
Pierwsza światowa klasa monotypowa na świecie.
Bojer "KASZALOT", zbudowany w roku 1964 w Klubie PKM Lok Poznań przez Romualda Roweckiego i Andrzeja Grońskiego w czynie społecznym.
Jest to najlżejszy bojer klasy monotyp M-XV w Polsce. Medalista Mistrzostw Polski w Giżycku w 1966 r. Drużynowy zwycięzca regat o "Puchar GKKFiT" w roku 1965 r.
Konstrukcja polska z Chojnic przeznaczona dla juniorów.
Bojer o nazwie "DUDUŚ" zbudowany w roku 1964 w Klubie PKM LOK Poznań w czynie społecznym przez juniora kol. Józef Mikulskiego. Jest to najlżejszy bojer klasy Weyland L-8 w Polsce.
Mistrz Polski klasa L-8 w roku 1968 kol. Krzysztof Witczak. Drużynowy zwycięzca regat o "Puchar GKKFiT" w roku 1965
Bojer dla najmłodszych żeglarzy do lat 15-tu.
Parametry
W klasie ICE-Opti odbywają się regaty na szczeblu krajowym z Mistrzostwami Polski włącznie, jak międzynarodowym, z imprezami takimi jak Mistrzostwa Europy i Świata.
Polacy należą do czołówki światowej. Mistrzem Świata w 2004 r. został kol. Łukasz Przybytek z Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego "ANWIL" Dobrzyń nad Wisłą. Mistrzem Polski dziewcząt na rok 2004 oraz 2005 została kol. Patrycja Żeberska z Poznańskiego Klubu Morskiego LOK.
Ten bojer typu ICE-Board został skonstruowany i wybudowany w roku 2003 w Klubie PKM LOK Poznań w czynie społecznym przez kol. Marka Kowalskiego, zawodnika klubu.
W klasie ICE-Board odbywają się regaty na szczeblu lokalnym, centralnym i międzynarodowym z Mistrzostwami Świata włącznie.
Polacy zajmują czołowe miejsca w świecie. Mistrzem Świata w latach 2002 i 2003 został Polak kol. Robert Graczyk z Morąga.
Plany do pobrania znajdują się tutaj (plik ZIP).