Zgodnie z wielkopolskim kalendarzem imprez bojerowych 2006/2007 przeprowadzono pierwszą zaplanowaną imprezę Sezonu 2006-2007. Zgłoszenia przyjmowane były do dnia 30 grudnia 2006 godz. 22.00. Przy sprzyjającej pogodzie, w temp. plus 6 st. C i wietrze o sile 4 do 5 st. B odbyły się konkurencje w wszystkich kategoriach wiekowych, tj. dorośli i dziadkowie.
Start do zabawy sylwestrowej nastąpił przy kominku w uroczyście przystrojonej świetlicy klubowej o godz. 19-tej, po sygnale startowym w postaci bardzo mobilizującej muzyki sterowanej przez znakomitego "dyskdżokeja" iceboardzistę Marka Kowalskiego.
Akwen rywalizacji, tj. świetlica klubowa, podzielony był na część konsumpcyjną tj. obficie zastawione stoły srebrnymi platerami wypełnionymi błyskotliwie wyglądającym jadłem, o przeróżnych smakach, słodyczami i napojami, oraz parkiet taneczny. W bufecie urzędował gospodarz imprezy.
Konkurencje w postaci tańców i swawoli oraz konsumpcji smacznej "garmażerki" i środków dopingowych rozgrywano do godz. 23.00, poczem zgodnie z tradycją regat bojerowych, wniesiono kocioł z gorącym posiłkiem regeneracyjnym, w postaci sylwestrowych olbrzymich golonek z chrzanem, kapustą i pieczywem.
Muzyka nieco ucichła, ażeby nie psuć nastroju ogólnego obżarstwa. Tak wzmocnieni zawodniczki i zawodnicy, niektórzy już nieco utrudzeni w rywalizacji konsumpcyjno-tanecznej, silni, zwarci i pełni ducha, odpowiednio wyposażeni, przystąpili do wymarszu na pomost, ażeby uroczyście powitać Nowy Rok, który to, witano bardzo wesoło, składając sobie nawzajem serdeczne życzenia noworoczne, wśród huku strzelających szampanów i grzmotów ogni sztucznych, których wspaniała orgia unosiła się wokół panoramy jeziora kierskiego.
Po zdrowym przewietrzeniu się, przystąpiono do dalszych tańców i swawoli, które trwały aż do mety tj. do godz. 6-tej rano.
Impreza zakończyła się bez większych strat w ludziach i sprzęcie! Protestów nie zgłoszono!!!
Po zakończeniu imprezy podsumowano uzyskane wyniki w poszczególnych konkurencjach:
Obszerną fotorelację z imprezy można zobaczyć tutaj.
Sędzia Główny, gospodarz i organizator: Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej
Na uroczystym tradycyjnym "opłatku klubowym 2006", który odbył się przy rozpalonym kominku w świątecznie udekorowanej świetlicy klubowej, przy skromnym kawiarnianym poczęstunku spotkali się najstarsi i nieco młodsi członkowie. Po przemówieniach Komandora Adama Szyburskiego i honorowego Zbyszka Ornafa, którzy składali serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne, uhonorowani zostali wyróznieniami klubowymi najbardziej zasłużeni członkowie (wymienieni poniżej).
Świąteczny nastrój w pełni udzielił się wszystkim przy śpiewaniu kolęd, w którym prym wiodły nasze starsze Panie, pobudzając do śpiewu młodszą generację. Było tak miło i ciepło, że żal było się rozchodzić po tym nastrojowym spotkaniu.
Oby danym było nam się znowu spotkać za rok.
Poniżej umieszczono dyplomy uznania dla wyróżnionych członków (kliknij na miniaturę aby zobaczyć dyplom w pełnym rozmiarze).
Z racji uroczystego zakończenia sezonu żeglarskiego 2006 oraz obchodów 80-lecia żeglarstwa wiekopolskiego, które odbyły się na przystani Żeglarskiego Ludowego Klubu Sportowego w Kiekrzu, dokonano posumowania całokształtu działalności oraz wyników sportowych.
Podano do wiadomości licznie zebranych żeglarzy wielkopolskich wynik głosowania na najlepszego żeglarza 80-lecia żeglarstwa wielkopolskiego. Laureatem został Bogdan Kramer, znany bojerowiec z JKW, co jest wyrazem uznania dla wielkopolskich bojerowców.
Jak się okazało, w punktacji rocznej "Pucharu Marszałka Wielkopolskiego" największy sukces odnieśli bojerowcy spod znaku PKM LOK Poznań, którzy w sumie zagarnęli 7 pucharów na 9 możliwych (w bojerach) do zdobycia, plus jeden puchar wywalczony w żeglarstwie wodnym.
Także nasi działacze wyróżnieni zostali honorowymi odznaczeniami. A o to szczegóły:
Klasyfikacja sportowa
Honorowymi odznaczeniami wyróżnieni zostali:
Odbyły sie także tradycyjne regaty w klasie wolnej o "Srebrna Wstęgę Kiekrza" w których wystartował na własnoręcznie odremontowanym Finnie nasz kolega Jan Sternal, którego kamera uchwyciła na tym małym finnie wsród wielkich kierskich żaglowców.
Po zakończeniu regat żeglarze otrzymali całkowicie załużoną kiełbaskę z rożna, a na zakończenie imprezy goście wraz żeglarzami zaproszeni zostali na skromny poczęstunek. Wspaniała impreza, i także wspaniałe wyniki sportowe naszych klubowych bojerowców.
Fotorelację z imprezy można zobaczyć tutaj.
Składam wszystkim serdeczne gratulacje
Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej DN
Wyniki regat znajdują się tutaj
W ubiegły weekend w Wiedniu zakończyło się zebranie sekretarzy flot europejskich. Polska reprezentowana była przez Stanisława Macura P-111, który podczas rozmowy telefonicznej przekazał mi najważniejsze ustalenia. Rozszerzone informacje podane zostaną podczas spotkania środowiska bojerowego planowanego na 21 października b.r. Do tego czasu powinno ukazać się "Minutes" ze wszystkimi szczegółowymi ustaleniami. A oto skrót:
Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej
Sekretarz kol. Romuald Rowecki zbiera składki członkowskie Floty Polskiej DN do dnia 24 września br. w wysokości 40 zł/zawodnika klasy DN oraz 20 zł/zawodnika klasy Ice-Otpi. Po tym terminie już każdy będzie musiał składkę indiwidualnie przekazać na konto Floty w Olsztynie. Zapraszam do opłacanie składek.
Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej
Zapraszam wszystkich opiekunów łódek klubowych na godz. 11.00 w sobotę, 30.09.2006 r. do pomocy przy budowie nowej żaglowni. Koniec sezonu już blisko!
Bosman
Obecni na zebraniu bojerowców, które odbyło sie 6 lipca br. w Poznańskim Klubie Morskim, po przedyskutowaniu sprawy liczenia rankingu doszli do wniosku, który przedstawiają jako propozycję do powszechnej dyskusji na tenże jakże ważny dla bojerów temat, oraz wypowiedzenia się naszego nowego sekretarza Floty.
Proponujemy zaliczać do rankingu najlepszy wynik:
W ten sposób ranking liczony będzie z 8-miu imprez.
Oczekujemy reakcji naszych kolegów na tę propozycję, którą chętnie uzasadnimy.
Romuald Rowecki
Tradycyjne regaty z okazji obchodów "Dni Morza 2006" zorganizowane przez nasz klub pod kierownictwem SG. Józefa trwały dwa dni i zakończone zostały w sobotni pogodny i ciepły wieczór piknikiem klubowym.
Zbiorowym wysiłkiem pod dowództwem Adama nowego Komandora Klubu ukończono na przystani generalny remont nabrzeża portowego. Wysiłek był ogromny, za co należą się słowa uznania naszej klubowej braci, która to nie szczędząc sił i środków utwardziła powierzchnię pozbrukiem, umocniła betonowe nabrzeże, zbudowała z cegły szamotowej profesjonalne stanowisko pod tradycyjne ognisko, nie mówiąc już o uporządkowaniu przez Jasia terenu dookoła nabrzeża portowego, na którym to odbył się piknik żeglarski w którym udział wzięli kierscy żeglarze z Prezesem Okręgu Cezarym na czele.
Suto zastawione pod pięknymi parasolami stoły uginały się pod kulinariami, jak np. sałatki, pieczywo, kiełbasy, pączki itp. wyprodukowanymi przez nasze wspaniałe dziewczyny Mietę i Olę a przy grilu dwoiła i troiła się Jolka serwując dania z rożna. Oblężony przez brać żeglarską z klubów kierskich "dębowy" bar piwny sprawnie obsługiwany był przez Zbycha, który to serwował piwo schłodzone do optymalnej temperatury za darmo, ale jednocześnie skutecznie zachęcał do udziału w dobrowolnej składce do skarbonki klubowej, w której to, jak się później okazało po przeliczeniu przez nowego kasjera Katarzynę wyniosła 357 zł.
Utalentowany muzycznie disc-jockey Marek kierował nie tylko wspaniałym repertuarem muzyki tanecznej, ale także śpiewał partie solowe, co wytworzyło bardzo miłą atmosferę, która to można zobaczyć na załączonych fotografiach wykonanych przez Zbyszka. Tańce i swawole, opowieści, przeróżne historie żeglarskie, bojerowe, modelarskie i nie tylko, trwały do białego rana.
PS. Fotografie do obejrzenia w galerii żeglarskiej.
Romuald Rowecki
Na stronie galerii umieszczono relację filmową z tegorocznych regat Srebrny Żagiel Ice-Opti. Film znajduje się tutaj.
Wyniki znajdują się tutaj.
Zestawienie można zobaczyć tutaj.
Na stronie Poznańskiego Klubu Morskiego zostało uruchomione forum użytkowników (pozycja Forum z menu strony). Aby korzystać z forum należy dokonać rejestracji (pozycja Rejestracja na stronie forum).
Administrator strony www.pkmlok.pl
Mamy wiosnę i wkrótce sezon żeglarski, w trosce o wspólne dobro i oczywiście w celu integracji Naszych Członków, ich Rodzin oraz Sympatyków Klubu, Zarząd Poznańskiego Klubu Morskiego LOK zaprasza do wiosennego porządkowania terenu Naszego Klubu w KIEKRZU, a w szczególności nabrzeża i pasa zieleni przy drodze, a następnie do udziału w PIKNIKU przy pieczonych kiełbaskach, wraz z wymianą pomysłów, inicjatyw.
Spotykamy się 22 kwietnia 2006 r., w sobotę:
Spotykamy się również 23 kwietnia 2006 r., w niedzielę:
Impreza odbędzie się niezależnie od pogody. Członkowie Klubu aktywizują Swoje Rodziny i Sympatyków Klubu, wszystkich serdecznie zapraszamy.
Komandor Poznańskiego Klubu Morskiego Ligi Obrony Kraju Adam Szyburski
Zdjęcia z regat można zobaczyć tutaj.
Zdjęcia z regat można zobaczyć tutaj.
Wyniki znajdują się tutaj.
Wyniki końcowe znajdują się tutaj.
Informacja o miejscu rozgrywania regat
Warunki lodowe na dzień ukazania się zawiadomienia
Informacje o bazie noclegowej
Informacje o regatach
Wyniki końcowe znajdują się tutaj.
Po długim oczekiwaniu na dobre warunki lodowe, mamy zaszczyt w imieniu własnym oraz Yacht Klubu Wielkopolskiego zaprosić żeglarzy lodowych klasy Ice-Opti do udziału w Ogólnopolskich Regatach klasy Ice Optimist, które odbędą się pod nazwą "SREBRNY ŻAGIEL ICE OPTIMISTA" w terminie 04-05 marca 2006 roku. Zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą w dniu 03 marca 2006 r. od godziny 17:00 do 21:00 oraz w dniu 04 marca 2006 r od godziny 9:00 do 11:00.
Impreza odbędzie się na jeziorze Kierskim w naszej siedzibie w Kiekrzu przy ul. Nad Jeziorem 120.
Z uwagi na 28-letnią tradycję letnich regat o Srebrny Żagiel mamy ambicje aby zimowa edycja była równie popularna i przyciągała wielu zawodników z klubów całej Polski.
Spełnienie tych marzeń zależy tylko od Was i możecie nam pomóc tylko swoim uczestnictwem.
Program Imprezy przewiduje pokrycie kosztów noclegów i zapewnia dla wszystkich uczestników pamiątki z pobytu w Poznaniu. Chcemy również w czasie pomiędzy startami dać możliwość zapoznania się z miastem Poznań (wycieczka objazdowa po Poznaniu) oraz zabawę na torze rolkowym, ścianie wspinaczkowej lub grę na kręgielni połączoną z małym poczęstunkiem dla dzieci i ich opiekunów.
Bojerowcy z Poznania zapewnią Wam możliwość sportowej rywalizacji, sprawiedliwe sędziowanie oraz dobrą atmosferę.
Szczegółów w postaci "Zawiadomienia o Regatach" szukajcie na stronie internetowej www.bojery.pl oraz www.pkmlok.pl.
Do zobaczenia w Kiekrzu
Komandor PKM LOK Adam Szyburski
Wyniki końcowe znajdują się tutaj. Kilka zdjęć z regat można zobaczyć tutaj.
Informacja o miejscu rozgrywania regat
Warunki lodowe na dzień ukazania się zawiadomienia
Informacje o bazie noclegowej
Informacje o regatach
Zdjęcia można zobaczyć tutaj.
Ze względu na bardzo korzystne warunki lodowe, jakie panują obecnie na jez. kierskim, planujemy rozegrać w dniach 18-19 luty br. następną imprezę wg naszego wielkopolskiego kalendarza, tj. Puchar Prezesa WOZŻ oraz Mistrzostwa Flotylli Zachodniej w klasach DN senior, junior oraz Ice-Board. Dokładny komunikat o imprezach ukaże się bliżej terminu.
Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej
Opis regat i wyniki końcowe znajdują się tutaj.
Wyniki końcowe regat znajdują się tutaj.
W Kiekrzu są dobre warunki lodowe, twardy niezbyt równy ale zmarznięty suchy lód. Kontynuujemy jutro i w niedzielę rozpoczęte imprezy lokalne. Start godz. 11 w sobotę na przystani PKM LOK.
Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej
Czarny gładki lód o grubości 30 cm pokryty wodą z rozpuszczonym śniegiem o grubości 3 do 4 cm z niewielką obecnością mokrych zasp do 6 cm. Wiatr 3 do 4 B południowy temp. plus 2 do 3 st. C. Prognoza: korzystna. Dobre warunki do mokrej żeglugi.
Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej
Stan lodu: Gładki czarny lód pokryty warstwą wody z rozpuszczonym śniegiem o grubości 4 do 5 cm. Miejscami jeszcze małe mokre miękkie zaspy śniegowe o grubości do 8 cm. W tej chwili pada drobny deszcz przy temperaturze plus 3 do 4 st. C. Tendencja: poprawa warunków do żeglowania.
Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej
Z powodu zbyt grubej warstwy śniegu-gipsu powyżej 10 cm, zalegającej na jeziorze Kierskim, oraz niekorzystnej prognozy pogodowej zmuszeni jestesmy odwołać w planowanym terminie regaty bojerowe o "Srebrny Żagiel Ice-Opti". W naszym regionie nie znaleźliśmy jeziora-akwenu na którym by było mniej śniegu. Napewno zgłosimy swój akces z nowym terminem jak tylko poprawią się warunki śniegowe, ponieważ mamy gruby czarny mocny lód.
Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej
Nasza młoda i urocza zawodniczka Patrycja Żeberska z PKM LOK Poznań zajęła 1 miejsce w klasyfikacji dziewcząt na Bojerowych Mistrzostwach Polski w klasie Ice-opti i zarazem zdobyła tytuł mistrzyni Polski na rok 2006, powtarzając swój zeszłoroczny sukces. Mistrzostwa odbyły sie na jeziorze Dargin na Mazurach w dniach 29-30 stycznia 2006 roku. Brawo Patrycja i jej trener Józef Mikulski!
Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej
W niedzielę 22 stycznia 2006 r. w Kiekrzu odbyło się na przystani Poznańskiego Klubu Morskiego LOK uroczyste otwarcie sezonu bojerowego 2006 z udziałem zaproszonych "VIP-ów", Sponsorów oraz licznie zgromadzonej braci żeglarskiej z Poznania i terenu Wielkopolski. Otwarcia sezonu dokonał Prezes WOZŻ kolega Cezary Gruszczyński w obecności Dyrektora Biura ZW. LOK Poznan kolegi Janusza Dobrzańskiego oraz Komandora PKM LOK kolegi Adama Szyburskiego.
Uroczyste podniesienie bandery nastąpiło przez poczet sztandarowy na maszcie bojera typu "Weyland L-8" przy dźwięku regulaminowo wybijanych szklanek dzwonem okrętowym przez jednego z najstarszych członków PKM LOK bosmana rezerwy Marynarki Wojennej kolegi Janusza Bartoszewskiego.
W oczekiwaniu na silniejszy wiatr, który by poruszył stojące gotowe do startu bojery DN wraz z Ice-opti w 10-cio cm śniegu, bojerowcy i sympatycy posilali się bezpośrednio na lodzie napojami rozgrzewającymi oraz smaczną kiełbasą z wody lub rożna w zależności od gustu i apetytu. Mimo wysiłków sędziego głównego kol. Jozefa Mikulskiego ustawiającego co rusz nowe trasy regatowe, nie udało się rozegrać wyścigów. W tym czasie odbywały się dla gości i zawodników przejażdżki po zaśnieżonym lodzie czterokołowcami typu "quad", które przy tym mrozie były nie lada wyczynem. Zmarzluchom, którym 16 st. mrozu w słońcu po tych przejażdżkach było jeszcze za zimno, przygotowano ciepłą świetlicę, gdzie przy kominku i bogato zaopatrzonym barze nie można było się nudzić. Niestety wiatru zabrakło, tak więc świetlica wypełniła się całkowicie gwarem bojerowców, którzy w ten (nieco zredukowany) sposób przeżywali swoje otwarcie sezonu.
Lód mamy gruby ca. 20 cm, tak więc jest nadzieja, że najbliższa mała odwilż odsłoni jego czarną powierzchnię, co pozwoli na swobodne latanie bojerami po naszym poznańskim morzu, tj. jeziorze Kierskim i sprawne przeprowadzenie zaplanowanych regat bojerowych, ze "Srebrnym Ice-opti" na czele.
Więcej zdjęć w galerii.
Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej
Informacja o miejscu rozgrywania regat
Warunki lodowe na dzień ukazania się zawiadomienia
Informacje o bazie noclegowej
Informacje o regatach
Informacja o miejscu rozgrywania regat
Warunki lodowe na dzień ukazania się zawiadomienia
Informacje o bazie noclegowej
Informacje o regatach
Wybierz rok