naglowek
pkmlok@pkmlok.pl

Wiadomości archiwalne 2007

2007.10.30. Rewelacja! Bojer na Międzynarodowych Targach Poznańskich 2007

Bojer wystawiony na odbywających się w Poznaniu Międzynarodowych Targach Regionów i Produktów Turystycznych 24-27.10.2007.

Na tej prestiżowej imprezie targowej, wśród ekstrawaganckich i bardzo drogich jachtów motorowych zlokalizowane zostało stoisko Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, na którym odbywała się praca reklamująca wielkopolskie żeglarstwo w formie atrakcyjnie prezentowanych na półkach i gablotach fotografii i prospektów klubowych, oraz audiowizualnej na olbrzymim ekranie TV wyświetlającym filmy i prezentacje żeglarskie poznańskich klubów, zajmujących się aktywnie żeglugą na wodzie i lodzie, oraz osobistej prezentacji w wykonaniu przedstawiciela WOZŻ-tu, kol. Macieja Olszewskiego oraz Komandora JKW Macieja Jankowskiego czy też Adama Szyburskiego, Komandora PKM LOK Poznań.

Całą powierzchnie wystawową na parterze stoiska zagospodarowały dwa duże poznańskie kluby: PKM LOK oraz JKW Poznań, wystawiając bardzo gustownie dwa kompletne optymisty, jeden lodowy i jeden wodny. Ta zbieżność nie jest przypadkowa, ponieważ owocna współpraca tychże klubów właśnie w klasie Optymist, owocuje sukcesem latem i zimą przy organizacji regat "Srebrny Żagiel Optymista" na wodzie jak i "Srebrny Żagiel Ice-Opti" na lodzie.

Na ekspozycji obecny był w charakterze lektora nt. żeglarstwa lodowego sekretarz Flotylli Zachodniej DN Romuald Rowecki.

Kilka zdjęć z targów można zobaczyć tutaj.

Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej DN

2007.10.21. Zakończenie sezonu żeglarskiego 2007 na Jeziorze Kierskim

Jak co roku, piękny i obfity w wiele emocji żeglarskich sezon dobiegł końca. Zaszczyt zrealizowania uroczystości zakończenia sezonu żeglarskiego 2007 w dniu 21 października otrzymał wielce zasłużony Klub Sportowy POSNANIA, który to obchodzi swoje 100-lecie istnienia.

Także i tym razem wspaniałe wyniki w punktacji Pucharu Marszałka Wielkopolskiego osiągnęli nasi klubowi bojerowcy w klasie DN, zajmując pierwsze i trzecie miejsce:

 1. m. Roger Rowecki PKM LOK Poznań
 2. m. Bogdan Kramer JKW Poznań
 3. m. Waldemar Hamrol PKM LOK Poznań

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców.

Kilka zdjęć z uroczystości można zobaczyć tutaj.

Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej DN

2007.12.03. Zaproszenie na spotkanie opłatokowe

Komunikat

"Kochajmy ludzi póki są obecni wśród nas, bo tak szybko odchodzą"

Z głębokim żalem, przyjęlismy smutną wiadomość o śmierci naszego wieloletniego członka klubu, sternika jachtowego i motorowodnego

śp. Mariana Jurdzińskiego

Choroba była silniejsza od niego i pokonała dzielnego żeglarza wodnego i lodowego, który przez wiele lat odnosił sukcesy sportowe na wodzie i na lodzie na terenie Polski i zagranicą.

Marianie nie zapomnimy Ciebie, będziesz nadal wśród nas.

Pogrzeb odbędzie na cmentarzu w Kostrzynie Wlkp. w środę dnia 12.12.2007. o godz. 14-tej.

W smutku pogrążeni

Członkowie i Zarząd Poznańskiego Klubu Morskiego LOK.

2007.11.20. Zaproszenie na Andrzejki

Komunikat

2007.11.07. Zaproszenie do porządkowania terenu klubu

Komunikat

Komunikat w pełnym rozmiarze można zobaczyć tutaj (pdf).

2007.09.29. Apel do wszystkich obecnych oraz byłych członków klubu!

Mając na uwadze fakt przemijania, związany z nieubłaganym biegem czasu, ponawiam moją prosbę o napisanie klubowych życiorysów, w których należy wymienić swoje indywidualne lub wspólne dokonania w klubie, jak np. wyniki sportowe, trenerskie, turystyczne, morskie, organizacyjne, budowlane, szkutnicze, itp. Forma jest całkowicie dowolna. Można skorzystać jako wzory z życiorysów juz zamieszczonych na naszej klubowej stronie internetowej w dziale Historia.

Historie klubu tworzą jej członkowie, ich dokonania to jest nasza historia, którą pozostawimy po sobie - ale należy to uwiecznić. Rok temu osobiście najstarszych członków klubu prosiłem o napisanie swojej historii, ale niewielu dotrzymało słowa - stąd mój publiczny apel do wszystkich!!!

Animator strony internetowej, Romuald Rowecki

2007.08.13. Bojerowcy Wielkopolski i nie tylko! Alert 2008

Ostatnia zima w Wielkopolsce nie była dla nas zbyt łaskawa, i nie pozwoliła nam latać po lodzie na naszym rodzimym akwenie kierskim, jak i innych wielkopolskich jeziorach. Lodu więc szukaliśmy na Mazurach i za wschodnią granicą, gdzie z sukcesem żeglowaliśmy. Niemniej, tegoż sezonu nie przespaliśmy, dzięki dobrej pracy organizacyjnej w klubie, zanotowaliśmy olbrzymi wzrost ilościowy zawodników i jakościowy wysoko wyczynowego sprzętu. Wszystko to, w lutym br. oblatane zostało na Śniardwach w czasie specjalnego zgrupowania szkoleniowego w Mikołajkach. Nadchodzący sezon 2007/2008 przynosi nam nie lada prezent, który można zobaczyć w kalendarzu imprez 2008, a mianowicie, najwyższej rangi światowe imprezy bojerowe we wszystkich kategoriach wiekowych od Ice-Opti począwszy do DN Senior skończywszy, zaplanowane są do rozegrania w Polsce!

A więc - do dzieła! ! !

Zapraszam i zachęcam wszystkich bojerowców od najstarszych stażem kol. Andrzeja Grońskiego, Józefa Mikulskiego, Krzysztofa Witczaka do najmłodszych zawodników klasy Ice-Opti do rozpoczęcia przygotowań w celu udziału w tychże światowej rangi imprezach, które to organizowane w Polsce dadzą możliwość udziału maksymalnej ilości naszych polskich zawodników po minimalnych kosztach.

Chcąc odnieść sukces sportowy w największych imprezach, należy najpierw licznie wystartować w regatach o zasięgu lokalnym i krajowym poprzedzających światowe imprezy mistrzowskie.

Pozdrawiam i żegnam się z hasłem roku 2007 "Do dzieła!"

Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej DN

2007.08.24. Zawiadomienie o regatach o Puchar Prezesa Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK, 23 września 2007

zawiadomienie str. 1 zawiadomienie str. 2

Kliknij na miniaturę lub tutaj aby zobaczyć program regat w pełnym rozmiarze (plik w formacie pdf).

Wspomnienie

Odeszła od nas nasza koleżanka Miecia. Miała duży zasób inwencji, pewne sprawy do załatwienia. Rozmawialiśmy o organizacji kolejnych regat modelarskich, sprawach przyszłości naszego klubu w Kiekrzu - nie doczekała. Odeszła od nas niespodziewanie i przedwcześnie. Śmierć dla najbliższych i przyjaciół nie ma litości. Mieciu, żegnamy Cię... Spoczywaj w pokoju.

Przyjaciele, koleżanki i koledzy z Poznańskiego Klubu Morskiergo LOK i Klubu Modelarskiego "Wodnik"

2007.05.31. Program Wielkopolskich Dni Morza w PKM LOK 23 czerwca 2007 r.

Program

Program w pełnym rozmiarze można zobaczyć tutaj (pdf).

2007.05.31. Porządkowanie terenu klubu, przed obchodami Wielkopolskich Dni Morza - 70-lecia Poznańskiego Klubu Morskiego LOK

Bardzo prosimy WSZYSTKICH CZŁONKÓW PKM LOK, o pomoc przy porządkowaniu terenu Naszego klubu, w weekend 02.06-03.06. br, jesteśmy organizatorem regat oraz 70-lecia klubu, szczególnie zależy nam na uporządkowaniu terenu. Jednocześnie wszystkim tym, którzy dotychczas pomagali bardzo dziękujemy.

Wspomnienie o śp. Andrzeju Krzywiak

Odszedł od nas na wieczną wachtę, żeglarz Andrzej Krzywiak wspaniały przyjaciel, kolega, sternik jachtowy, szkutnik, aktywny członek Poznańskiego Klubu Morskiego. Klubu z którym się związał jako 15-letni chłopak zafascynowany żeglarstwem. Żeglarstwem z którym pozostał związany przez dalsze 57 lat swojego życia a przystań jachtowa Klubu była przez ten czas jego drugim domem. Był mistrzem stolarskim i wspaniałym szkutnikiem. Budowniczym kolejnych pomostów żeglarskich, ważnych obiektów klubowych, i dbał o ich sprawność i bezpieczeństwo.

Zachęcił do umiłowanego przez siebie żeglarstwa żonę Halinę i córkę Ewę. Zdobywał kolejne stopnie żeglarskie i umiejętności. Był jednym z naszych najlepszych szkutników, to spod jego rąk wychodziły budowane od stępki łodzie i bojery, na których członkowie naszego klubu sięgali po kolejne tytuły mistrzowskie i laury w żeglarstwie wodnym i bojerowym. Andrzej był w szkutnictwie niezastąpiony. Nie było dla niego rzeczy niemożliwej do wykonania przy budowie oraz remoncie łodzi i bojerów. Zawsze życzliwy, wyjątkowo skromny, mimo swej wielkiej tężyzny fizycznej, nigdy nie odmówił nikomu pomocy.

Takim Andrzeja znaliśmy i takim go zapamiętamy. W imieniu Wszystkich członków Poznańskiego Klubu Morskiego, wszystkich żeglarzy i sympatyków żeglarstwa wielkopolskiego składam Tobie Andrzeju hołd za Twoje dokonania w rozwój żeglarstwa i klubu.

Utrata kogoś bliskiego zawsze powoduje ból i żal. Składam w imieniu Wszystkich Członków klubu i przyjaciół Andrzeja wyrazy głębokiego współczucia żonie Halinie i Córce Ewie.

Cześć Jego Pamięci!

Zbyszek Ornaf

2007.04.10

Kochajmy ludzi, bo tak szybko odchodzą

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci po długiej chorobie naszego wieloletniego członka klubu Andrzeja Krzywiaka w dniu 8 kwietnia br. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu Miłostowskim w czwartek o godz. 10.40, wejście od strony ul. Gnieźnieńskiej.

Część Jego pamięci!

2007.04.04. Życzenia Wielkanocne

Życzenia

2007.04.04. Bojerowe Mistrzostwa Europy 2007 w klasie "Monotyp-XV" w Haapsalu Estonia, 6-8 marca 2007 r.

Odbyte właśnie tydzień przed Mistrzostwami Europy w klasie DN, Bojerowe Mistrzostwa Europy 2007 w klasie Monotyp XV w Haapsalu Estonia przypomniały mi czasy, kiedy to, wraz z moimi kolegami klubowymi przez wiele lat bardzo aktywnie żeglowaliśmy na Monotypach XV.

Lecz przyszły lata sześćdziesiąte ubiegłego już wieku, i w tym czasie odkryliśmy amerykańską klasę "DN", którą z wielkim entuzjazmem wprowadziłem do Polski, i wówczas żeglowaliśmy w Polsce na dobrze znanym "M-XV" i nowo zbudowanych DN-ach.

Czas pracował nieubłaganie, rywalizację pomiędzy tymi klasami wygrał "DN" ze względu na swoje małe wymiary, dobre osiągi, o wiele niższa cenę, oraz możliwość rywalizacji na całym świecie. Tak w oto mały DN zniszczył dostojną klasę Monotyp-XV, i rozmnożył się po świecie jak stonka ziemniaczana (ponoć też z USA).

Chcąc przybliżyć tę wielce zasłużoną konstrukcję Monotyp-XV rodem z Estonii (1932 r.) młodszym bojerowcom załączam fotografie z tychże Mistrzostw Europy, w których także był mały akcent Polski, a mianowicie Pan Łukasz Jedlinski startował jako szotman w załodze Monotypu XV GER-69 wraz z Panem Michael Schlabes. Ponadto Pan Jerzy Nowakowski, właściciel "Gospody Pod Czarnym Łabędziem" w Rydzewie, brał udział jako Przedstawiciel Stowarzyszenia Floty Polskiej Monotyp XV w Europejskim Zjezdzie Federacji Monotyp XV, gdzie zostało przyjęte nasze członkostwo.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Wyniki Mistrzostw:

Skipper Crew Sail No RACES Total Final
1 R-31 Vadim Bikhler Kirill Ivanov 1 0 1 0 1 0 2 1,6 1 0 1 0 1 0 3 2,9 1 0 4,5 0
2 C-3 Vello Jürjo Andres Laul 2 1,6 2 1,6 2 1,6 1 0 2 1,6 3 2,9 3 2,9 1 0 3 2,9 15,1 9,3
3 C-5 Peeter Siniväli Rein Leitmaa 4 4 3 2,9 3 2,9 3 2,9 3 2,9 2 1,6 2 1,6 2 1,6 2 1,6 22 15,1
4 R-4 Igor Bolshakov Michael Sheljakin 3 2,9 7 7 5 5 6 6 5 5 6 6 4 4 6 6 5 5 46,9 33,9
5 SWE-16 Mats Akerblad Peder Friis 5 5 4 4 7 7 7 7 4 4 5 5 6 6 4 4 6 6 48 34
6 S-31 George Bolsch Ergo Kosk 7 7 5 5 4 4 4 4 7 7 4 4 5 5 5 5 10 10 51 34
7 C-7 Toivo Sahtel Paavo Püvi 6 6 6 6 6 6 5 5 6 6 7 7 7 7 7 7 4 4 54 40
8 NED-14 Nico Bakker Ruud Hoogenboom 8 8 13 13 8 8 8 8 8 8 9 9 9 9 10 10 11 11 84 60
9 R-3 Oleg Ekimov Sergey Rufov 9 9 11 11 10 10 9 9 15 15 8 8 15 15 9 9 8 8 94 64
10 NED-30 Ernest Spaas Daan Schutte 11 11 8 8 13 13 12 12 10 10 10 10 12 12 11 11 14 14 101 74
11 C-6 Veljo Heinmets Roland Pildre 12 12 9 9 12 12 11 11 DNF 23 13 13 8 8 12 12 15 15 115 77
12 G-5 Michael Oswald Oliver Oswald 13 13 14 14 14 14 14 14 9 9 15 15 11 11 13 13 7 7 110 81
13 GER-57 Eckhardt Pagel Waldemar Konopka 14 14 10 10 10 10 10 10 13 13 12 12 13 13 15 15 16 16 113 82
14 GER-69 Michael Schlabes Lukasz Jedlinski 10 10 12 12 12 12 13 13 11 11 14 14 14 14 14 14 12 12 112 84
15 R-51 Vladimir Kantor Sergey Shishkov DNF 23 DNC 23 DNC 23 DNC 23 12 12 11 11 10 10 8 8 9 9 142 96
16 NED-12 Ben Bartels Martin Burgers 16 16 16 16 16 16 15 15 16 16 17 17 16 16 16 16 17 17 145 111
17 NED-28 Ton Van Berkel Constant Krüger 18 18 17 17 DNF 23 DNC 23 14 14 16 16 17 17 17 17 13 13 158 112
18 G-70 Peter Gerke Hilgo Beis 17 17 20 20 18 18 18 18 18 18 19 19 19 19 18 18 18 18 165 126
19 G-27 Andreas Ludewichsen Florian Manthey 20 20 18 18 19 19 17 17 17 17 18 18 18 18 19 19 DNF 23 169 126
20 O-15/5 Eizens Cepurnieks Eugen Kansky 15 15 15 15 15 15 DNF 23 DNC 23 DNC 23 DNC 23 DNC 23 DNC 23 183 137
21 NED-26 Johan Ossentjuk Nico Plaum 19 19 19 19 17 17 16 16 DNF 23 DNF 23 DNC 23 DNC 23 DNC 23 186 140
- G-1 Ulf Meuser Volf Karsten DNC 23 DNC 23 DNC 23 DNC 23 DNC 23 DNC 23 DNC 23 DNC 23 DNC 23 207 161

Romuald Rowecki, Kanclerz i Sekretarz Flotylli Zachodniej DN (r.rowecki@pkmlok.pl)

2007.03.28. Flotylla Zachodnia. Uroczyste zakończenie 40-go sezonu bojerowego 2007

Zgodnie z planem, 25 marca 2007 r. w samo południe w świetlicy PKM LOK, jak zwykle przyjaznej bojerowcom, rozpoczęło się jubileuszowe zgromadzenie Bractwa Bojerowego kl. DN Flotylli Zachodniej z okazji zamknięcia 40-tego jubileuszowego sezonu bojerowego 2007. Na zgromadzenie przybyli w komplecie bracia bojerowi wraz z rodzinami. M. in. Mistrzowie Polski: seniorów - brat Kanclerz i Sekretarz Kapituły Floty Zachodniej Romek Rowecki, mistrzowie Polski juniorów - bracia Józek Mikulski i Krzysiu Witczak, pierwszy rekordzista Polski prędkości w kl. "DN" - brat Andrzej Groński. Byliśmy znów razem, tak jak 40 lat temu. Zabrakło niestety śp. brata Romualda Woźniaka, genialnego szkutnika i satyryka, budowniczego wielu bojerów, któremu nie dane było dożyć 40-tego sezonu bojerowego. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością także wielokrotny mistrz Polski i Świata brat Bogdan Kramer.

W czasie spotkania w kawiarnianej atmosferze omówiono tegoroczne osiągnięcia sportowe, szkoleniowe i organizacyjne, wskazując jednocześnie na znaczny przyrost braci i sprzętu we Flotylli PKM LOK tj. 5-ciu kompletnych wyczynowych bojerów DN dla seniorów, jednego kompletu DN dla juniora młodszego, 2 kpl. bojerów kl Ice-Opti oraz generalnego remontu 2 kompletów bojerów DN. Co w sumie zamyka się w PKM LOK ilością 34 bojerów.

Podsumowując wyniki sportowe sezonu 2007 we wszystkich kategoriach wiekowych, na szczególne podkreślenie i wyróżnienie należy uznać osiągnięty wynik - 8 miejsce w Pucharze Europy Seniorów przez brata Rogera Roweckiego z PKM LOK Poznań.

Kapituła Flotylli Zachodniej, doceniając wielki wkład sił i środków, wyróżniła nagrodami honorowymi najbardziej zasłużonych braci, a naszych sportowców pięknymi pucharami. Nagrody Honorowe i Puchary wręczał uroczyście Honorowy Komandor PKM LOK, prezes Poznańskiej Miejskiej i Powiatowej organizacji LOK brat Zbyszek Ornaf jkżw, też sternik bojerowy, celebrując indywidualnie uroczyście wręczanie każdej nagrody.

Wiadomość, iż na Mistrzostwach Polski DN Seniorów 2007 w Rydzewie Zarząd Floty Polskiej DN wyróżnił nagrodą honorowa 40-lecia m.in. brata Romualda Roweckiego za wprowadzenie klasy DN do Polski, została przyjęta z wielkim entuzjazmem i nagrodzona gromkimi brawami.

Jednym z dokonań dla Polskich Bojerów brata Adama Szyburskiego Komandora PKM LOK było wykonanie i dostarczenie na Mistrzostwa Polski DN Seniorów 2007 60 szt. nagród w postaci wiernych miniatur w skali 1:10 kolumny Zygmunta w Warszawie, ufundowanych przez sponsorów z firm: Dekorglas z Działdowa, Barter, Grupa-Sort - Polskie Szkło TUR oraz SORT z Poznania. Chwała im za tak piękny gest.

Jak widać bracia zachodni nie troszczą się tylko o siebie samych, ale także dziś jak i 40 lat temu, dają niemały wkład w rozwój i popularyzację polskiego sportu bojerowego. Piękna słoneczna pogoda i ciepła atmosfera spotkania wyprowadziła zebranych z klubowej świetlicy na ławki ustawione na wzgórzu "Kierskiej Riwiery" by konsumując wiosenne słońce prowadzić dalej rozmowy o historii, dniu dzisiejszym i przyszłości bojerów w Polsce i Flocie Zachodniej.

Do zobaczenia w dobrej kondycji i humorze na pierwszym lodzie 41 sezonu bojerowego - tak trzymać!

W uznaniu za wybitne osiągnięcia i duży wkład sił i środków w rozwój sportu bojerowego w Wielkopolsce w 40-tym sezonie DN nagrody honorowe Flotylli Zachodniej DN otrzymali bracia:

 1. Andrzej Groński
 2. Józef Mikulski
 3. Adam Szyburski senior
 4. Zbigniew Rakocy
 5. Wojciech Sokołowski
 6. Marek Berkau
 7. Krzysztof Brych
 8. Aleksander Brych

Nagrody "Za osiągnięcia sportowe w sezonie bojerowym 2007 klasa DN senior" otrzymali:

 • I miejsce Brat Roger Rowecki PKM LOK Poznań
 • II miejsce Brat Waldemar Hamrol PKM LOK Poznań
 • III miejsce Brat Bogdan Kramer JKW Poznań

Nagroda "Za osiągnięcia sportowe w sezonie bojerowym 2007 klasa DN junior" młodszy otrzymali:

 • I miejsce Brat Adam Szyburski PKM LOK Poznań

Nagrody "Za osiągnięcia sportowe w sezonie bojerowym 2007 klasa Ice-Opti" otrzymali:

 • I miejsce Brat Łukasz Słodecki PKM LOK Poznań
 • II miejsce Brat Szymon Gramacki PKM LOK Poznań

Kilka zdjęć z opisanej imprezy można zobaczyć tutaj.

Romuald Rowecki, Kanclerz i Sekretarz Flotylli Zachodniej DN (r.rowecki@pkmlok.pl)

2007.03.27. Nagrody na sejmiku Floty Polskiej DN, Rydzewo 2007

Nagrodzeni

Na uroczystym jubileuszowym sejmiku Floty Polskiej DN w czasie trwania Międzynarodowych Bojerowych Mistrzostw Polski 2007, z okazji 40 lecia DN w Polsce, wyróżnieni zostali nagrodami honorowymi autorzy wprowadzenia tej klasy w Polsce, a wśród nich Romuald Rowecki, autor pierwszej wykonanej wówczas oficialnej dokumentacji technicznej budowy ślizgu lodowego DN w języku polskim, rozesłanej po klubach w całej Polsce.

Na zdjęciu stoją od lewej: Tymoteusz Duchowski z Warszawy, Romuald Rowecki z Poznania i Stanisław Tryba z Charzykowych.

2007.02.13. Rozwój sekcji bojerowej PKM LOK w roku 2007

Pomimo braku lodu na polskich akwenach wodnych, nasi najmłodsi bojerowcy, ktorzy nie mieli żadnych możliwości treningu, wzięli udział pod wodzą trenera Józefa Mikulskiego w Bojerowych Mistrzostwach Świata i Europy 2007 w klasach Optymist Lodowy i DN junior, które to zakończyły się w tym tygodniu na Litwie. Rywalizacja była bardzo ostra, ponieważ nasi konkurenci z krajów na północny wschód od Polski, mieli doskonałe mozliwości odbycia treningów, które to skwapliwie wykorzystali, przyjeżdżając dobrze przygotowanym na te najwyższej rangi regaty. Niemniej nasi klubowi zawodnicy zajmując miejsca: 10. Łukasz Słodecki i 29. Szymon Gramacki, odnieśli spory sukces, wśród rywalizaujących miedzy sobą 45 zawodników reprezentujących 8 krajów świata.

Całoroczna praca treningowa w klubie z młodymi żeglarzami umożliwiła zajęcie dobrych wysokich lokat, mimo braku treningu w warunkach zimowych.

Dużym sukcesem organizacyjnym klubu należy także nazwać zakup nowych wyczynowych bojerów klasy "DN" w renomowanej międzynarodowej Firmie "Schneider & Dalecki Composit Technology SC", produkującej bojery na najwyższym poziomie światowym. Jesteśmy przekonani, że ten sprzęt pozwoli nam jak nastaną ku temu warunki lodowe, ścigać się bez kompleksów z najlepszymi.

Nie tylko zakup nowych bojerów jest przyczyną naszego zadowolenia (mimo braku zimy), ale wyremontowanie od podstaw pod kierownictwem starego doświadczonego bojerowca Andrzeja Grońskiego bojerów szkoleniowych z numerem DN P-193 przez kol. Sokołowskiego oraz DN P-314 przez kol. Marka Berkau wraz z synami, daje nadzieję, że nasze kadry bojerowe w najbliższej przyszłości się nie pomniejszą, ale nastąpi wzrost w postaci nowych adeptów tego pięknego wyjątkowego sportu, pomimo nie sprzyjającej nam pogody.

Kilka zdjęć zakupionych i wyremontowanych bojerów można zobaczyć tutaj.

Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej SFPDN

2007.02.04. Ekipa PKM LOK Poznań na Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy w klasie Ice-Opti 2007

Także i w tym roku, mimo braku lodu na jez. kierskim, nie zawiedli bojerowcy "LOK'u" którzy jako jedyni z "Flotylli Zachodniej DN" przygotowali ludzi i sprzęt bojerowy do udziału mistrzowskich regatach dla najmłodszych żeglarzy lodowych.

Wyjazd na Litwę

Przy pochmurnym niebie, w warunkach prawie wiosennej pogody, absolutnie nie przypominającej o sezonie bojerowym, przygotowywali się do wyjazdu na Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy 2007 mające się odbyć w dniach 8-10 luty na Litwie w miejscowości Siauliai, reprezentujący Wielkopolskę młodzi bojerowcy klasy "Optymist lodowy".

Jako że przed mistrzowskimi regatami od 5 do 7 lutego odbywa się międzynarodowy trening, w niedziele 4 lutego ekipa klubowa w składzie trener Józef Mikulski, wraz z zawodnikami Szymon Gramacki i Łukasz Słodecki pakowała sprzęt na dach samochodu kierownika ekipy Tomka Słodeckiego, udając się niezwłocznie w daleką drogę.

Dzięki temu, że wyjazd sponsorowany jest częściowo przez Firmę Handlową SORT Sp. z o.o. starczyło środków na pełny udział w imprezie, tzn. nie tylko w samych regatach, ale także w treningu przed nimi.

Wyjazd na Litwę

Wyjazdem tym zainteresowana była spora liczba członków klubu, którzy na tę chwilę pakowania i wyjazdu przyjechała na przystań, z myślą ażeby ewentualnie jeszcze coś dodać lub pomóc, oraz życzyć dobrych wiatrów i gładkiego lodu.

W tym miejscu pragnę wyrazić słowa wielkiego uznania i podziękowania za olbrzymi wkład pracy nad odpowiednim przygotowaniem sprzętu, weteranowi poznańskich bojerów kol. Andrzejowi Grońskiemu, dzięki któremu to, zawodnicy mogli zostać optymalnie wyposażeni. Brawo Kaszalot!

Życzymy naszym młodym zawodnikom jak i ich opiekunom bezpiecznej podróży i dobrych wyników.

Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej

Copyright © 2005 Poznański Klub Morski Ligi Obrony Kraju

Projekt, wykonanie, administracja: BB