naglowek
pkmlok@pkmlok.pl

Wiadomości archiwalne 2010

2010.12.21. Uroczystość opłatkowa w PKM LOK

Zgodnie z tradycją, i w tym roku dane było nam się spotkać na wigilijnej uroczystości opłatkowej w odświętnie udekorowanej świetlicy klubowej.

Nie tylko trzaskający wesoło ogień w kominku ale także ciepłe słowa nowo wybranego komandora "Jerrego" oraz dziarsko śpiewane kolędy pod dyrekcja Dawida z małżonką rozgrzały naszą świetlicę, mocno wychłodzoną o tej porze roku.

Nie zawiedli nasi klubowicze, którzy jak widać na fotografiach, nie zważając na przykrą pogodę, wraz z najmłodszym pokoleniem, licznie stawili się, ażeby wspólnie pośpiewać i podzielić opłatkiem.

Serdecznie dziękuję naszemu damskiemu zespołowi organizacyjnemu oraz ogniomistrzowi/barmanowi Janowi S. za pięknie przygotowaną i obsłużoną imprezę. Brawo dziewczyny!!!

Romuald Rowecki

2010.12.15. Życzenia

2010.11.29. Szanowni Członkowie PKM LOK

W imieniu ustępującego i nowo wybranego Zarządu Poznańskiego Klubu Morskiego LOK pragnę poinformować tych z Państwa, którzy nie uczestniczyli w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Członków PKM LOK, że mamy nowy Zarząd klubu, jak również Komisję Rewizyjną. Wybraliśmy też trzech delegatów na Rejonowy Zjazd Delegatów LOK.

Na Zebranie w dniu 28.11.2010 przybyło 61 Członków Naszego klubu, co stanowi 53% składu członkowskiego, zebranie było prawomocne w drugim terminie (w pierwszym przybyło 42 Członków).

Obrady toczyły się bardzo sprawnie pod przewodnictwem Zbyszka Rakocy, były tematy, które wywołały bardziej burzliwą dyskusję, był też impas w trakcie wyborów na komandora, został jednak przezwyciężony, a całe zebranie zostało przeprowadzone zgodnie z zatwierdzonym porządkiem obrad.

Komisja Wyborcza na czele z przewodniczącym Józefem Mikulskim działa równie sprawnie jak szwajcarski zegarek.

Do Zarządu PKM LOK w drodze głosowania na komandora, a następnie na członków Zarządu PKM LOK zostali wybrani:

 • Komandor PKM LOK- Jarosław Klimczyk
 • V-ce Komandor - Tomasz Słodecki
 • Sekretarz - Ewa Krzywiak
 • Skarbnik - Katarzyna Ryszczyńska
 • Członek Zarządu ds. Sportu - Krzysztof Olejnik

Cytując słowa nowo wybranego Komandora: "Nasz klub jest silny mocą ludzi, którzy go tworzą", tego życzymy Zarządowi i wszystkim Członkom.

W wyborach do Komisji Rewizyjnej PKM LOK, zostali wybrani:

 • Adam Szyburski
 • Zbigniew Rakocy
 • Robert Maśliński

Wybory Delegatów na Rejonowy Zjazd Delegatów LOK:

 • Jarosław Klimczyk
 • Zbigniew Ornaf
 • Krzysztof Brych

Wszystkim wybranym gratulujemy, a pragniemy bardzo podziękować za zaangażowanie i olbrzymi wkład pracy oraz wsparcie dla klubu ustępującym Członkom Zarządu:

 • Komandorowi Adamowi Szyburskiemu, którego trzymamy za słowo, że nadal będzie się angażował i wspierał swoim doświadczeniem i wiedzą nie tylko Komisję Rewizyjną
 • Vice Komandora Lecha Słodeckiego, licząc na jego dalszą pomoc

W imieniu wszystkich nowo wybranych dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem i licznie oddane głosy. Korzystając z przywileju napisania powyższego tekstu, pragnę szczególnie podziękować za wszystkie oddane na mnie głosy, postaram się spełnić oczekiwania co do jakości mojej pracy na rzecz klubu.

Z poważaniem,

Członek Zarządu - Sekretarz PKM LOK Ewa Krzywiak

2010.11.29. Zaproszenie - Opłatek 2010

Opłatek 2010

2010.11.12. Komunikat

Szanowni Członkowie PKM LOK

Zarząd Poznańskiego Klubu Morskiego LOK, zawiadamia, że:

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Członków Poznańskiego Klubu Morskiego LOK, odbędzie się w dniu 28.11.2010 r. (niedziela) godz. 12.00, w świetlicy klubu, w Kiekrzu ul. Nad Jeziorem 120 drugi termin godz. 12.30 (w przypadku braku quorum w pierwszym terminie).

Do udziału w zebraniu uprawnieni są aktualni Członkowie klubu, nie posiadający zadłużenia finansowego względem klubu (Statut LOK § 32.3).

Zarząd klubu, przypomina, że udział w zebraniu jest podstawowym - statutowym obowiązkiem Członka klubu. Czynne prawo wyborcze, posiadają małoletni Członkowie klubu, posiadający ograniczoną zdolność do czynności prawnych, którzy ukończyli 16 rok życia (Statut LOK § 24.2). Porządek zebrania w znajduje się tutaj.

Zarząd PKM LOK

2010.10.25. Komunikat

Informujemy, że w dniu 30.10.2010 r. (sobota) - o godzinie 12.00 w świetlicy klubu na przystani w Kiekrzu odbędzie się otwarte zebranie przedwyborcze, serdecznie zapraszamy wszystkich Członków PKM LOK.

Zarząd PKM LOK

2010.09.15. Zawiadomienie o Regatach o Puchar Prezesa WOW LOK, 18 września 2010 r., przystań PKM LOK, Jez. Kierskie

zawiadomienie

Kliknij na miniaturę lub tutaj aby zobaczyć program regat w pełnym rozmiarze (plik w formacie pdf).

2010.09.08. Nasza załoga brązowymi medalistami Mistrzostw Polski w klasie Słonka

Dawid Marczak i Bartosz Pędziński

W ostatni weekend sierpnia 27-29.08.2010 rozegrano na Jeziorze Kierskim Mistrzostwa Polski w klasie SŁONKA - Primavera Polish Cup 2010. Załoga Dawid Marczak i Bartosz Pędziński wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski, gratulujemy Naszym Kolegom i życzymy dalszych sukcesów.

To nie jedyna załoga reprezentująca nasz klub w tych regatach - wystartowali również Tomek Słodecki ze Zbyszkiem Rakocy (który jest prezydentem Polskiego Związku Klasy Słonka), Jarek Klimczyk z Łukaszem Słodeckim oraz siostry Marysia i Krysia Stachowiak. Szczegóły w wynikach.

Tomek Słodecki i Zbyszek Rakocy

Zaraz po Mistrzostwach Polski 30-31.08.2010 odbyły się Mistrzostwa Juniorów PZKS, w których reprezentowały nas aż trzy załogi i wyniki wskazują na to, że nasi zawodnicy czuli się zdecydowanie dobrze w grupie klubowej bo zajęli kolejno 13,14,15 miejsca, ale jest to dobry prognostyk na przyszłość.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych owocnych startów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z regat na stronie Polskiego Związku Klasy Słonka: www.snipe.com.pl. Autorem prezentowanych tam zdjęć jest Andrzej Neymann.

Wyniki:

 • Mistrzostwa Juniorów Polskiego Związku Klasy Słonka, Kiekrz, 30-31 sierpnia 2010 r. - tutaj (plik pdf).
 • Mistrzostwa Polski w Klasie Snipe Primavera Polish Cup 2010, Kiekrz, 27-29 sierpnia 2010 r. - tutaj (plik pdf).

2010.08.01. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Flotylli Zachodniej DN

Zgodnie z programem odbyło się 1 sierpnia br. w świetlicy PKM LOK Poznań, w miłej atmosferze, przy kawie i słodyczach, zebranie sprawozdawczo-wyborcze Flotylli Zachodniej DN. Na wstępie uhonorowano nagrodami zwycięzców w punktacji Prezesa WOZŻtu w punktacji bojerowej 2010.

Wysłuchano obszernego sprawozdania dotyczasowego sekretarza z 5-cio letniej działalności flotylli Zachodniej. W obecności 22 bojerowców flotylli zachodniej z pierwszym polskim mistrzem świata Romualdem Knasieckim na czele przez aklamację jednogłośnie wybrano powtórnie Romualda Roweckiego, dotychczasowego sekretarza, na następną kadencję.

Zebranie podjęło nw. uchwały - propozycje które mam zaszczyt przekazać:

 1. Zlikwidować przepis wymagający udziału dwóch klubów w regatach okręgowych i lokalnych, ażeby były zaliczane do rankingu floty (przepisy PZŻtu tego nie wymagają-, wymagają tylko dla imprez centralnych)
 2. Wprowadzić w regatach dodatkową ocenę zawodników startujących na ślizgach "Retro" tzn. drewniany maszt bez laminatów i jeden kpl. tasaków.
 3. Umiescić na stronie głównej mapę polski z zaznaczonymi obszarami flotyll, oraz informacją kontaktową do ich sekretarza
 4. Usprawnić organizację umieszczania na stronie przesłanych materiałow np. do T. Zakrzewskiego
 5. Umiescić na stronie i w informatorze dozgonnie przyznane numery flotowe zasłużonym zawodnikom (np. Mistrzom świata, itp.)
 6. Apel do Zarządu Floty, o - wykazanie się inicjatywą, ażeby ludzie zechcieli przyjść do sportu bojerowego

Na tym zebranie zakończono.

Fotorelacja z zebrania znajduje się tutaj.

Romuald Rowecki

2010.07.28. Puchar Europy Wschodniej w klasie Słonka S.Pellegrino Eastern European Cup Snipe Class 2010, 23-25.07.2010

zawiadomienie

W niedzielę zakończyły się regaty, do których zawsze staramy się przygotować jak najlepiej, aby nie zawieść oczekiwań uczestników i kibiców. Poznański Klub Morski LOK współorganizował imprezę wraz z Polskim Związkiem Klasy Słonka.

Gratulacje dla zwycięzców regat Piotra Mańczaka i Tomka Waszaka i oczywiście Naszych klubowych dwóch załóg, które zajęły czołowe miejsca w regatach:

 • Załoga Dawid Marczak i Bartosz Pędziński zajęła drugie miejsce
 • Załoga Tomasz Słodecki i Zbigniew Rakocy zajęła trzecie miejsce

Panowie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

Regaty nie odbyłyby się gdyby nie olbrzymie zaangażowanie w organizację i pozyskiwanie funduszy Członka Naszego klubu - Prezydenta Polskiego Związku Klasy Słonka Zbyszka Rakocy, jeszcze raz gratulujemy wyniku w regatach oraz bardzo dziękujemy. Komandor PKM LOK Adam Szyburski dzielnie dotrzymywał kroku Zbyszkowi w pozyskiwaniu sponsorów i organizacji regat.

Podziękowania należą się wszystkim Członkom klubu, którzy bardzo energicznie i aktywnie pracowali aby cała impreza się udała i była dobrze oceniona.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania Pan Ryszard Grobelny, za co bardzo dziękujemy. Wyrazy wdzięczności składamy wszystkim sponsorom regat, a w szczególności właścicielowi marki S. Pellegrino firmie Nestle Waters Polska S.A. oraz Wielkopolskiej Spółce Gazownictwa w Poznaniu.

W ciągu trzech dni rozegrano sześć wyścigów. Regaty odbyły się przy w większości sprzyjającej pogodzie - wiatry 5-8 m/s, chociaż w sobotę siła wiatru osiągała najpierw 11-12 m/s, a następnie nawet 15-16 m/s, jedyny wyścig w tym dniu ukończyło 9 z 18-tu załóg. Natomiast w sobotni wieczór wszyscy świetnie się bawili na tzw. Wieczorze Kapitańskim organizowanym w dużym namiocie na terenie PKM LOK.

Mamy nadzieję na organizację w przyszłości kolejnych imprez dla SŁONKARZY, którzy są najsilniej reprezentowaną klasą regatowego żeglarstwa właśnie u Nas na jeziorze Kierskim.

Sekretarz PKM LOK Ewa Krzywiak

2010.07.23. Zawiadomienie

zawiadomienie

Z pewnym opóźnieniem dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci naszego serdecznego kolegi Dominika. Dominik, niezwykle popularna osoba w klubie był z nami ponad 35 lat, i pozostanie nadal w naszej pamięci.

Zarząd Klubu

2010.06.17. Regaty klasy Słonka znowu w PKM LOK

zawiadomienie

Z nieukrywaną dumą pragniemy zawiadomić, że kolejny raz otrzymaliśmy prawo do organizacji regat klasy Słonka w randze europejskiej i tym samym chcielibyśmy zaprosić Państwa do czynnego udziału w sportowej rywalizacji.

Zmotywowani wcześniejszymi sukcesami w organizacji tego typu przedsięwzięć jesteśmy zmobilizowani do najwyższego wysiłku aby i tym razem sprostać oczekiwaniom zawodników i ich kibiców.

Z uwagi na fakt, że najwięcej zawodników tej klasy pochodzi z Poznania, spodziewamy się dużego zainteresowania. Szczególnie serdecznie zapraszamy zawodników spoza naszego kraju, co niewątpliwie spowoduje rywalizację sportową na najwyższym poziomie.

Dojazd na miejsce zawodów jest łatwy - zapraszamy i czekamy na zgłoszenia!

Wzorem wcześniejszych imprez jesteśmy przekonani, że i tym razem wszyscy uczestnicy wyjadą od nas z bagażem wspaniałych wspomnień i zawartych przyjaźni sportowych.

Pliki do pobrania:

 • Program regat - tutaj (plik pdf)
 • Zawiadomienie o regatach - tutaj (plik pdf)
 • Formularz zgłoszenia do regat - tutaj (plik doc)

Komandor Poznańskiego Klubu Morskiego LOK Adam Szyburski

--- Invitation ---

We are proud to inform you that one more time we have obtained the right to organize regatta in Snipe class of European ranking and thus we would like to cordially invite you to participate in this competition.

We are highly motivated by prior success in organizing that kind of events and for effort to meet expectations of contestants and their supporters.

We expect strong interest in this event due to the fact that most of the contestants come from Poznan. We particularly invite foreign contestants, what undoubtedly causes the high level competition.

It is very easy to get to us - we do invite you and await your applications!

Basing on our experience we are convinced that all contestant will leave with a wealth of unforgettable memories and new friendships.

Click here to read some details.

Commodore Poznan Yacht Club LOK Adam Szyburski

2010.05.28. Zawiadomienie o regatach "Poznańskie Dni Morza"

zawiadomienie str. 1 zawiadomienie str. 2

Kliknij na miniaturę lub tutaj aby zobaczyć program regat w pełnym rozmiarze (plik w formacie pdf).

2010.05.19. Zaproszenie

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy!

Zwracam się do Was z zaproszeniem na wspólną wodną włóczęgę Po Wielkim Kręgu Wielkopolskim na trasie:

Poznań - Wartą do Noteci, Notecią, Kanałem Bydgoskim, Jeziorami Konińskimi i dalej Wartą do Poznania

Celem wyprawy jest oprócz wspaniałego wypoczynku, wyznaczenie z Naszego punktu widzenia najlepszych miejsc na tej trasie, na budowę przyszłych stanic wodnych i marin ze względu na potrzeby rozwijającego się ruchu turystyki wodnej. Pozwoli nam to na wyrażenie naszego zdania jako czynnych uczestników Wielkiej Wodnej Włóczęgi.

Przewidujemy że na pokonanie tej trasy potrzeba będzie dwa do trzech tygodni. Chętni mogą wybierać po między uczestnictwem w wyprawie na całej trasie, lub też rotacyjnie na przykład po jednym tygodniu w zależności od możliwości i czasu jakim dysponujecie.

Będziemy korzystać ze sprzętu klubowego. Orion z silnikiem przyczepnym jako jednostka flagowa, i dwie Omegi. Przypomnimy sobie jak się pływało kiedyś w czasach naszych szczenięcych lat.

Termin wyprawy do uzgodnienia przez wszystkich przyszłych uczestników.

Koszt uczestnictwa ograniczony do wyżywienia ze wspólnej kasy, po uprzednim ustaleniu przez uczestników stawki żywnościowej. Staramy się o subwencję na zakup paliwa do silnika zaburtowego.

Wszystkich chętnych do wspólnego przeżycia przygody w gronie koleżanek i kolegów klubowych i odnowienia wspólnego żeglowania serdecznie zapraszamy. Wstępne zgłoszenia przyjmuje telefonicznie kolega Andrzej Gurzyński: tel. 507 023 618.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

2010.05.16. Okazja - rejsy morskie

Sekcja morska Poznańskiego Klubu Morskiego LOK organizuje w 2010 r. rejsy wymagane dla uzyskania stopni:

 • sternika jachtowego,
 • jachtowego sternika morskego

na jachcie "Warszawska Nike". Dane jachtu: szkuner sztakslowy, długość 14,8 m, ożaglowanie 100 m. Załoga 10-12 osób. Wyposażenie jachtu w pełni zabezpiecza pływania morskie bez ograniczeń: m.in. środki bezpieczeństwa, epirb i pomoce nawigacyjne m.in. GPS z ploterem. Jacht i jego wyposażenie gwarantuje przeżycie niezapomnianej morskiej przygody.

Trasa 1. (PŁYWY). Trasa: Świnoujście - Kanał Kiloński - Helgoland - Cuxhaven - Hamburg. Termin: 12.06 - 26.06 2010. Cena 1700 zł. Powrót: Hamburg - Poznań - autobusem, którym przyjedzie przyjmująca jacht załoga.

Cena rejsu obejmuje: ubezpieczenie, czarter, wyżywienie i opłaty portowe.

Informacje i zapisy telefon 602 78 35 60 lub fanro@poczta.onet.pl.

Do spotkania na "deku" pod żaglami!

jkżw Zbyszek ORNAF.

2010.04.28. Otwarcie sezonu żeglarskiego 2010

24 kwietnia 2010 r. odbyło się na przystanii JKW Poznan nad Jez. Kierskim uroczyste otwarcie wielkopolskiego sezonu żeglarskiego 2010. Po wciągnięciu flagi PZŻ na maszt, uczczono minutą ciszy ofiary tragicznego wypadku lotniczego. Po przemówieniu prezesa WOZŻ kol. Cezarego Gruszczynskiego, wręczono medale najlepszym Bojerowych Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego w klasie DN, których wyniki odczytał Sędzia główny tychże regat, kol. Józef Mikulski. Na podium stanęli:

 1. m. Roger Rowecki PKM LOK
 2. m. Waldemar Hamrol PKM LOK
 3. m. Tomasz Gronski PKM LOK

Następnie Komandor PKM LOK Poznań kol. Adam Szyburski podziękował aktywnym dla rozwoju bojerów działaczom WOZŻ, wręczając upominki klubowe kol. C. Gruszczynskiemu i S. Kowalskiemu. Dodać nalezy, iż na tej uroczystości obecny był nestor wielkoplskiego żeglarstwa druh Karol Kalkowski. Jako że pracy pozostało jeszcze dużo, uroczystość była skompaktowana. Po zakończeniu licznie zabrana brać żeglarska odmaszerowała do swoich klubów, pracując przy rozkładaniu pomostów i przygotowaniu sprzętu do sezonu.

Fotorelacja z imprezy znajduje się tutaj.

Romuald Rowecki

2010.05.13. Zebranie "Rady Klubu"

Mam nadzieję, że członkowie "Rady Klubu" odrobią swoje godziny przy sprzątaniu w sobotę i niedzielę do godz. 12-tej.kiedy to spotkamy się na świetlicy. Pragnę przypomnieć kierownikom sekcji oraz osobom funkcyjnym o przyniesieniu ze sobą planu pracy na rok 2010, wraz z preliminarzem, jak i spisu członków swojej sekcji.+ inicjatywach własnych. Pozdrawiam serdecznie

Romuald

2010.05.10. Komunikat

W dniach 15-16 maja 2010 r. bardzo prosimy wszystkich Członków i Sympatyków PKM LOK, o udział w porządkowaniu terenu ośrodka przed organizowanymi w dniu 19.06. br. regatami Poznańskich Dni Morza. Spotykamy się:

 • 15.05. - sobota godz. 11.00 - porządkowanie terenu klubu
 • 16.05. - niedziela godz. 11.00 - porządkowanie terenu klubu

Prosimy o niezawodny udział.

12-13.06.2010 - kolejne porządkowanie klubu i przygotowania do organizowanych regat w dniach.

Zarząd PKM LOK

2010.04.19. Zawiadomienie o regatach "VI Memoriał Józefa Żeberskiego", Poznań - Kiekrz, 08-09.05.2010

Klasa F5-E

Miejsce regat: Poznań-Kiekrz, ul. Nad Jeziorem 120 , Jezioro Kierskie

Organizator: Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju - Związek Sportowy, BWZW LOK Poznań, Poznański Klub Morski LOK im. Adama Białoszyńskiego, Sekcja modelarska "WODNIK"

Przepisy: Przepisy regatowe NAVIGA. Pasma częstotliwości: 27; 35; 40 MHz; 2,4 GHz (obowiązkowo 4 komplety wymiennych kwarców). Każdy uczestnik regat zobowiązany jest do posiadania licencji i świadectwa pomiarowego modelu.

Opłata startowa: Za model w danej klasie:

 • senior - 20 PLN
 • junior - 10 PLN

Zakwaterowanie: We własnym zakresie. Proponujemy następujące miejsca zakwaterowania:

 • KS "NAVIGARE" ZHP, Poznań-Kiekrz, ul. Wilków Morskich 10/11, tel. 0 515 289 884
 • JACHT KLUB WIELKOPOLSKI , Poznań-Kiekrz, ul. Wilków Morskich 17 tel. 61 8 482 681
 • Może być również SHERATON

Wyżywienie: We własnym zakresie lub w ośrodku zakwaterowania. Gwarantujemy na obiadek zupę z wkładką.

Nagrody: Indywidualnie: puchary za trzy pierwsze miejsca oraz dyplomy.

Zgłoszenia: Przyjmowanie zgłoszeń do dnia 24.04.2010. Zgłoszenia przyjmowane będą:

 • telefonicznie: 061 8 269 319
 • e-mail: profil22@wp.pl
 • pocztą na adres: Przemysław Waligórsk,i 61-695 Poznań, ul. Kowalówki 20

PROGRAM REGAT

 • 07.05.2010 (piątek)
  • przyjazd zawodników do miejsca zakwaterowania
 • 08.05.2010 (sobota)
  • rejestracja zawodników do 9.45
  • otwarcie regat: 10.00
  • regaty: 10.15 - 13.30
  • przerwa obiadowa
  • regaty: 14.30 - 18.00
 • 09.05.2010 (niedziela)
  • regaty: 9.00 - 13.00
  • przerwa obiadowa
  • zakończenie regat: 15.00

Organizator zastrzega sobie prawo zmian w programie regat.

2010.04.13. Wielkanocne Jajo 2010

Za stroną http://www.pkp-delfin.poznan.pl.

W związku z cykliczną imprezą JAJO WIELKNOCNE organizowaną przez nasz Klub, która odbyła się w Lany Poniedziałek 5 kwietnia 2010, chciałbym w imieniu całego Klubu oraz organizatorów serdecznie podziękować sponsorom, Klubom i Centrom Nurkowym oraz wszystkim osobom, które pomogły w przeprowadzeniu naszej imprezy.

Kluby, Centra Nurkowe oraz osoby, które brały czynny udział w 23 Poznańskim Jajku Wielkanocnym:

 • Poznański Klub Płetwonurków LOK "DELFIN" (ORGANIZATOR JAJKA)
 • Poznański Klub Płetwonurków LOK "ORKA"
 • Poznański Klub Płetwonurków PTTK "AKWANAUTA"
 • Centrum Nurkowe NAUTICA
 • Centrum Nurkowe RICOSUB
 • Centrum Nurkowe SUB MARINER
 • Szkoła Nurkowa SCUBA RANGER
 • Ośrodek Rekreacyjny OAZA (ORGANIZATOR)
 • WIELKOPOLSKIE WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE
 • POZNAŃSKI KLUB MORSKI Ligi Obrony Kraju
 • Patronat imprezy Prezydent Poznania Ryszard Grobelny
 • Prezes Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK

Prezes Klubu DELFIN Andrzej Ratajczak

Festyn prowadzony przez DELFIN polegał na pokazie umiejętności nurków oraz dzieleniu się jajkiem wielkanocnym pod wodą. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi uczestnicy festynu mogli na ekranie oglądac co dzieje sie pod wodą. Były stoiska z różnymi konkursami zręcznościowymi dla najmłodszych. Stoiska z firmami prowadzącymi szkolenia nurkowania. Mieliśmy stoisko złożone z otaklowanego optymista oraz w pelni otaklowanego opti-ice-a, stolika i krzesełek. Marek wydrukował ulotki informacyjne. Stoisko cieszyło sie zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych. Pytania związane z żeglarstwem i sportowym i turystycznym. Za stolikiem w widoczny sposób prezentowała się flaga reklamowa sponsora oraz flaga klubowa. W trakcie trwania festynu udzieliłem wypowiedzi do mikrofonu informując uczestników o działalności PKM LOK-u oraz naborze na załogi do naszych regatowych żaglówek jak i zaoferowałem kurs od podstaw dla najmłodszych na optymistach i opti-ice-ach. Zaprosiłem na stoisko w celu uzyskania większych informacji. Ulotki były bardzo przydatne. Każdy zainteresowany mógł usiąść w optymiście i zasiąść do steru w opti-ice.

Patryk Różański

Fotorelacja z imprezy znajduje się tutaj.

2010.04.09. Komunikat

Członkowie PKM LOK

Uroczystość Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2010 odbędzie się 24.04.2010 - sobota o godz. 14.00 na przystani Jacht Klubu Wielkopolski.

2010.04.01. Komunikat

Spotkanie organizacyjne dla rodziców i zawodników sekcji sportowej odbędzie się w sobotę, 10.04.2010 r. o godzinie 12:00 w świetlicy klubu. Obecność obowiązkowa! Szczegóły tutaj.

2010.03.28. Uroczyste zakończenie sezonu bojerowego 2009/10

W niedzielę 28 marca 2010 r. odbyło się w naszej świetlicy klubowej spotkanie bojerowców wielkopolskich, na którym w uroczystej i wesołej atmosferze, przy kawie i herbacie + słodycze dokonano podliczenia wyników sportowych i szkoleniowych własnie zakończonego sezonu bojerowego. Zawodnikom wręczono puchary nagrody oraz upominki z odbytych regat, organizatorom i komisji sędziowskiej pod wodzą J. Mikulskiego wyrażono podziękowania za sprawną i bezpłatną pracę, która to, mimo braku środków płatniczych w klubie, umożliwiła przy kapryśnych warunkach pogodowych, zrealizować część zaplanowanych imprez. Więcej imprez niestety nie można było przeprowadzić, ponieważ przyszła wiosna i kaczki lód zjadły. Na uroczystości obecny był honorowy komandor Z. Ornaf oraz komandor klubu A. Szyburski, zebranie prowadzil sekretarz flotylli zachodniej DN Romuald Rowecki. Szczególówe wyniki sportowe zakończonego sezonu umieszczone są w tutaj.

Fotoreportaż z uroczystości znajduje się tutaj.

Romuald Rowecki

2010.03.05. Bojerowe Regaty Otwarcia Sezonu

Bojerowe Regaty Otwarcia Sezonu w klasach DN junior, DN senior i ICE Optimist odbędą się w niedzielę, 7 marca 2010 r. na Jeziorze Kierskim. Zgłoszenia przyjmowane będą do godz. 10.00 na przystani Poznańskiego Klubu Morskiego Ligi Obrony Kraju.

2010.02.08. Zawiadomienie

Członkowie Klubu!

Informujemy że cena 120 PLN za pilota do bramy będzie obowiązywać do 15 kwietnia 2010 roku. Po tej dacie cena pilota wzrasta do 135 PLN i będzie obowiązywać do końca 2010 roku.

Przypominamy że pilota mogą nabyć tylko członkowie PKM LOK i PKP LOK Delfin pod warunkiem uregulowania wszystkich należności wobec klubu.

Zarząd Klubu PKM LOK

2010.01.19. Odwołanie regat bojerowych "Srebrny Żagiel ICE - OPTIMIST"©

Aktualna sytuacja:

 • Jezioro Kierskie - grubość lodu do 10,5 cm, lód przykryty śniegiem o grugości 6-7 cm. Miejscami śnieg podtopiony wodą, liczne zaspy do 9-10 cm pokryte skorupą zmarzliny śniegowej
 • Jezioro Bytyńskie - zaspy snieżne do 20 cm

W obecnej sytuacji brak możliwości rozegrania regat "Srebrny Żagiel Ice-Optimist 2010". Zmuszeni jesteśmy przesunąć regaty na termin późniejszy, gdy nastąpią odpowiednie warunki lodowe.

Romuald Rowecki

2010.01.29. Zawiadomienie

zawiadomienie

2010.01.05. Zaproszenie na Międzynarodowe Regaty Bojerowe "Srebrny Żagiel ICE - OPTIMIST"©

Zawiadomienie o regatach | Regatta announcement

Program regat (plik pdf)

Invitation

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na

Międzynarodowe Regaty Bojerowe "Srebrny Żagiel ICE - OPTIMIST"©

Zawody odbędą się w dniach 22-24 stycznia 2010 roku na Jeziorze Kierskim w Poznaniu. Akwenem rezerwowym jest Jezioro Bytyńskie, od kilku dni pokryte lodem o grubości ponad 10 cm.

Regaty żeglarskie na lodzie mają na celu popularyzację czynnego i bezpiecznego korzystania z zamarzniętych akwenów wodnych oraz kontynuację tradycji bojerowych w Wielkopolsce. Spodziewamy się udziału około 60 zawodników z Polski i zagranicy. Gościem honorowym będzie siedmiokrotny mistrz świata w bojerach Karol Jabłoński.

Organizatorem regat jest Poznański Klub Morski LOK posiadający najsilniejszą sekcję bojerową w zachodniej Polsce oraz Flotylla Zachodnia DN.

Regaty zostaną rozegrane w dwóch klasach: dziecięcej ICE-OPTIMIST do lat 16tu, oraz młodzieżowej DN do lat 18tu.

W sobotę dnia 23 stycznia start do pierwszego wyścigu zaplanowano na godz. 11.30. W niedzielę 24 stycznia na godz. 10. Organizator planuje rozegranie dziewięciu wyścigów w każdej z klas.

Na wszelkie Państwa pytania związane z przygotowaniami do regat odpowiedzą:

 • Adam Szyburski, Komandor PKM LOK (606 143 537)
 • Romuald Rowecki, Sekretarz Flotylli Zachodniej DN (61 868 19 98)
 • Krzysztof Olejnik, Magazyn WIATR (609 190 160)

__________________________________________

Dear Friends,

I wouild like to invite all young icesailors to

The III regatta "Silver Sail Ice-Optimist"©, 22-24 Jan 2010.

Races will be in Ice-Optimist class and in " young junior " kategory , it means for mjuniors below 18 years...

The regatta will be on Lake Kiekrz near Poznan in west of Poland and is very wel organising with many accompanied events, free accomodation for sailors and trainers etc.

Attached you have Notice of the Race in English...

Jan 22nd is an entry and practice day and 23-24th are racing days.

Hope to see many of young sailors there and feel free to ask me any questions or information.

See you on the ice in New 2010 Year.

Zawiadomienie o regatach | Regatta announcement

Program regat (pdf)

Copyright © 2005 Poznański Klub Morski Ligi Obrony Kraju

Projekt, wykonanie, administracja: BB